Blog

Mojácar, malebná vesnice uhnízděná v kopcích Almería, se může pochlubit bohatou historií sahající tisíce let zpátky. Její strategická poloha s výhledem na Středozemní moře přitahovala osadníky již od starověku, včetně Féničanů, Římanů a Maurů, kteří zanechali stopy v její architektuře a kultuře.

V Andalusii je produkce vína rozmanitá a zahrnuje různé styly, což odráží bohaté vinařské dědictví regionu a specifický terén. Níže jsou některé klíčové druhy vín vyráběných v Andalusii:

Níjar je malebná vesnice ležící v provincii Almería, jež se nachází v jihovýchodní části provincie a je známá svými okouzlujícími obílenými domy, úzkými uličkami a tradiční andaluskou architekturou.

Objevte poušť Tabernas, úchvatnou destinaci ideální pro pěší turistiku v její jedinečné krajině. Tato ikonická poušť, která se nachází ve španělské Almeríi, nabízí návštěvníkům pohled do své fascinující historie a pozoruhodné geologické jevy.

Ekoturismus je odpovědná forma cestování, která se zaměřuje na objevování přírodních oblastí zachováním jejich integrity a na podporu ochrany přírody. Klade důraz na udržitelnost, environmentální vzdělávání a kulturní citlivost. Aktivity ekoturismu často zahrnují návštěvu chráněných oblastí, pozorování divoké zvěře v jejím přirozeném prostředí,...

Almería se svou bohatou historií byla hluboce ovlivněna arabskou kulturou a dědictvím. Během islámské vlády Al-Andalus, která trvala staletí, Almería vzkvétala jako důležité kulturní a ekonomické centrum. Zde jsou některé klíčové body o arabské historii v Almeríi:

Almería je již po několik desítek let oblíbeným místem pro filmaře, kteří hledají úžasnou krajinu a rozmanitá prostředí. S bohatou historií filmové produkce sahající až do 50. let 20. století se Almería může pochlubit fascinujícím dědictvím a stal se z ní kinematografický hotspot.

Výstavba rychlodráhy AVE je v plném proudu a snad se brzy dočkáme vlakového spojení mezi Almeria a Murcía, se zastávkou ve Vera a Lorca. Almería potřebuje spojení s dalšími městy Španělska jako sůl. Letiště v Almeríi stále postrádá dostatečnou frekvenci letů a na kratší vzdálenosti jsou lidé odkázáni na autobusovou dopravu, která je velmi pomalá.