Cabo de Gata - úklid pláže a Olea Europea

26.02.2024

V sobotu 24. února se mezinárodní skupinka lidí žijících v Almeríi sešla na obohacující půldenní zážitek v Cabo de Gata.

Náš den začal u majáku Cabo de Gata, kde se k nám připojila znalá místní průvodkyně z AgataVerde. Vydali jsme se na vyhlídkovou procházku, objevovali jsme sopečný původ krajiny a seznamovali se s úsilím o ochranu moře a přírodního parku.

Poté jsme měli tu čest setkat se se zástupcem projektu Clean Ocean Cabo de Gata, který nás zasvětil do úklidu místních pláží. Strávili jsme dvě hodiny na pláži Cale de Corralete a pilně jsme posbírali značné množství odpadu, převážně plastového  pocházejícího z lodí. Tato působivá aktivita zanechala na všechny účastníky trvalý dojem a podnítila rozhovory o důležitosti ochrany životního prostředí a proaktivních opatření k ochraně naší planety a především moří.

Po  úklidu pláže jsme se vydali do vesnice Pujaire, kde jsme měli to potěšení navštívit malebný rodinný olivový háj a venkovské ubytování.

Alberto, znalý a nadšený majitel olivového háje, nám poskytl vhled do pěstování olivovníků a složitosti výroby olivového oleje. Naše návštěva vyvrcholila degustací olivového oleje, doplněnou řadou místních lahůdek včetně sýrů, oliv, výborného pečiva apod.

Byl to opravdu cenný zážitek!

Máte zájem přidat jej do svého cestovního itineráře? Neváhejte se na nás obrátit!