Zážitky a aktivity

 ve městě Almería

Pokud hledáte příjemné zpestření pobytu ve městě, dopřejte si horkou lázeň v místních arabských lázních Almeraya či v hotelu Aire a ochutnejte místní arabské čaje, sladké dobroty a nebo si rovnou zajděte na vyhlášený falafel a hummus k večeři. Nejkrásnější výhled na Alcazabu? Z terasy Teteria Almedina.

V Almeríi nemůžete minout majestátní pevnost Alcazaba a její krásné zahrady a výhledy. K návštěvě stojí také zdejší katedrála. V centru města můžete obdivovat celou řadu krásných historických budov, navštívit muzea a galerie, či se projít po zrekonstruovaném Cable Inglés. K dispozici jsou také profesionální průvodci.

Pokud navštívíte Andalucii, určitě vás osloví umění flamenca a španělské kytary. V Almeríi se často konají typická, ne však turistická, představení a koncerty. Stojí za to ve městě pár nocí pobýt a vydat se na představení flamenca na terasu kulturního centra  La Guajira či na jazzový koncert do Clasijazz.

v přírodním parku Cabo de Gata 

Chráněná oblast Cabo de Gata přináší jedinečnou možnost pozorovat noční oblohu bez světelného znečištění. Vydejte se se zkušeným astroprůvodcem poznat nebe - během noční procházky nebo posezením na pláži. Kdy jste naposled viděli Mléčnou dráhu pouhým okem?

Pobřeží Cabo de Gata vás nebude nudit, divoké pláže, zajímavé skalní útvary vulkanického původu či jeskyně. Projížďka s průvodcem zahrnuje fotodokumentaci i čas na koupání. Vhodné i pro úplné začátečníky. 

Vydejte se pod hladinu ať už se šnorchlem nebo s kyslíkovou bombou. Objevte krásný mořský svět a zaposlouchejte se do hlubin. Zkušení průvodci se postarají i o začátečníky a Vy si odnesete skvělý zážitek.

Romantický sen mnoha.. vydat se na koňském hřbetu na pláž. V nabídce jsou také projížďky po pobřeží i vnitrozemí přírodního parku. Vhodné i pro začátečníky, páry, skupinky. Zcela jistě nezapomenutelné.

Výlety na lodích jsou snazší a stabilnější alternativou ke kajaku. Užijte si vlny, svěží vánek a nový pohled na pobřeží z paluby. Během okružní plavby uvidíte mnohé od pláží, přes jeskyně po pevnosti.

Cabo de Gata je rozhlehlá oblast, která zahrnuje nejen krásné pláže a vyhlídky, ale také vnitrozemí se pozůstatky vulkanické činnosti, malá městečka a usedlosti. S průvodcem i bez se můžete vydat pěšky či autem a během jednoho dne projet to nejlepší z celé oblasti.

Přispějte během Vašeho pobytu v Cabo de Gata k ochraně přírody a udržitelnosti. Masivní turismus nikde neprospívá. Zapojte se do místních iniciativ. Zapojíme do Vašeho itineráře například úklid pláže, ekologickou procházku nebo návštěvu místních producentů potravin. Zapojte se a odjíždějte se skvělým pocitem. Více k nabídce ekoturismu zde.

Rádi jezdíte na kole a hlavně na tom horském? V parku Cabo de Gata je celá řada pěkných tras ať už více nebo méně kopcovitých. Pokud si netroufáte jet sami, místní průvodci vás protáhnou po okolí a kolo si jednodušše půjčíte na místě.

Region Níjar, ve kterém se nachází přírodní park, je známý svou hornickou historií. Navštivte ruiny zlatokopeckých povrchových dolů v městečku Rodalquilar a jeho okolí a nasbírejte si pár malých zlatých plíšků pro štěstí. 

 v oblasti Alpujarra

Region Apujarra se vyznačuje skvělými podmínkami pro pěstování a produkci vína. Především v okolí vesnic Laujar de Andarax a Fondón se nachází celá řada malých rodinných vinařství. Chcete se dozvědět více a užít si degustaci s majiteli doprovázenou místními pochutinami? Zajistíme Vám návštěvu a odnesete si skvělé vzpomínky i lahev vína.

Produkty regionu ve vyznačují zemitostí, bohatou chutí a poctivou prací. Od jamónu serrano přes olivy, sýry, po plněné krokety, migas, pokrmy z brambor i sladké pochoutky. Nechte si doporučit restaurace a tapas bary nebo připravme gastronomickou tour na míru při Vašich toulkách regionem. 

Oblast Alpujarra je kontrastem proti spíše suchému pobřeží Almeríe. Zde si můžete v létě dopřát stín a nadýchat čerstvého vzduchu. Avšak i v zimě neklesají teploty příliš nízko a můžete se vydat na pěkné túry a procházky jak zcela v přírodě tak skrze autentické vesničky.

Jedním z velmi oblíbených a fotogenických míst je koryto řeky Andarax, která v určitých oblastech vytvořila jedinečné kaňony a jezírka. Ideální pro letní zchlazení a nevšední zážitek. Brouzdáním se v příjemně osvěžující čisté vodě se můžete projít několik kilometrů. 

Almocita, malá vesnička, kterou obývá a navštěvuje celá řada umělců a kreativců. Pomalované fasády domů a krásná zákoutí se Vám jistě zalíbí. Za návštěvu určitě stojí letní umělecký festival či koncerty v průběhu roku. Návštěvu vesnice lze snadno propojit s dalšími aktivitami v jejím okolí. 

Na rozhraní provincie Almería a Granada na řece Palacon můžete vyzkoušet adrenalinový canyoning - vodopády, klouzačky, slaňování, lezení.. Tuto aktivitu lze absolvovat pouze s průvodcem. Zařídíme Vám rezervaci či odkážeme na doporučené agentury a zařadíme to Vašeho itineráře.

v poušti Tabernas

Jedním ze způsobů jak si užít a prozkoumat poušť Tabernas je najmout si auto s pořádnými koly a pohonem. Vřele doporučuji nevydávat se do oblasti s půjčeným autem a sami. Raději s průvodcem, kdy nemusíte nic řešit a dostanete se na ty nejlepší místa. 

Poznat poušť Tabernas a především obejít známé filmové lokality je možné samozřejmě i pěšky, na kole, na motorce dokonce i na koni. Ideálně s místním průvodcem, případně dle vyzkoušených tras. Vydejte se vzhůru za dobrodružstvím v krajině, kterou doma nenajdete. Jen 40 min z Almeríe.

V poušti Tabernas můžete navštívit dvě westernová městečka - Oasis Minihollywood a menší Fort Bravo, které nabízí i možnost ubytování v kempu. V průběhu dne se ocitnete uprostřed westernového filmu. Těšit se můžete na přestřelky, koně, taneční představení, dobré jídlo a pití. Za návštěvu stojí také minizoo.

Další nevšední zážitky

Geoda Pulpí je úžasná geologická památka známá svými obřími krystalovými formacemi. Tento jeskynní zázrak, který se nachází v dole, je domovem některých z největších krystalů sádrovce na světě, které dosahují délky až 11 metrů a vytvářely se tisíce let. Geodu lze navštívit s průvodcem.

Cuevas de Sorbas je úchvatným podzemním labyrintem vápencových jeskyní. Tyto jeskyně, vytvářené po miliony let vodní erozí, se mohou pochlubit složitými útvary a úžasnými stalaktity a stalagmity. Cuevas de Sorbas poskytují nezapomenutelnou cestu časem a přírodou, ukazující krásu a zázrak podzemní krajiny. Prohlídky s průvodcem.

Poblíž Cuevas del Almanzora ve vnitrozemí provincii se nachází jezero, na kterém si lze užít spoustu zábavy - Lunar Cable Park je centrem wakeboardingu a dalších aktivit (vodní lyžování, padelsurf, kneebording,..) pro nadšence aktivního životního stylu. 5věžový kabelový systém WakeParX se může pochlubit nejnovější technologií v celém Španělsku.