Poušť Tabernas - pěší výlet

05.03.2024

Objevte poušť Tabernas, úchvatnou destinaci ideální pro pěší turistiku v její jedinečné krajině. Tato ikonická poušť, která se nachází ve španělské Almeríi, nabízí návštěvníkům pohled do své fascinující historie a pozoruhodné geologické jevy. 

Poušť Tabernas, která vznikla před miliony let, je známá svým vyprahlým terénem a drsnou krásou. Její jedinečná krajina byla formována po tisíciletí geologickými procesy, včetně vyzdvižení starověkého mořského dna a eroze způsobené větrem.

Dnes je poušť rájem pro outdoorové nadšence, kteří hledají dobrodružství uprostřed její dramatické scenérie. Turistické stezky se vinou pouští a nabízejí úchvatné výhledy na pustá údolí, tyčící se útesy a rozlehlé duny. Návštěvníci mohou prozkoumat starověká vyschlá koryta řek, objevit skryté oázy a žasnout nad odolností pouštní flóry a fauny.

Poušť Tabernas nabízí kromě přírodních divů bohaté kulturní dědictví. Sloužila jako kulisa pro řadu filmů a televizních produkcí, díky čemuž si vysloužila přezdívku "Hollywood Evropy". 

Ať už jste vášnivý turista, milovník přírody nebo filmový nadšenec, poušť Tabernas nabízí nezapomenutelný zážitek. Přijďte a ponořte se do nadčasové krásy této podmanivé pouštní krajiny.

Podívejte se na fotky z pěšího výletu v březnu 2024 - 10 km trasa

V případě zájmu pro Vás zajistíme i jízdu terénními vozy 4x4 s průvodcem, komentovanou prohlídku na koních nebo komentovanou pěší túru s místním profesionálním průvodcem