Blog

Observatoř Calar Alto se nachází v srdci pohoří Sierra de Los Filabres v Almeríi a je skrytým klenotem pro nadšence astronomie a milovníky přírody. Observatoř, jež byla založena v 70. letech 20. století ve spolupráci mezi Německem a Španělskem, je nyní největší astronomickou observatoří v kontinentální Evropě. Co však dělá toto místo skutečně...

Provincie Almería je známá svým úžasným pobřežím a malebnými plážemi, které nabízejí řadu ubytování ideálních pro ty, kteří hledají útočiště u moře s bazény. Zde je výběr z nejlépe hodnocených hotelů u moře, z nichž každý má své jedinečné kouzlo a vybavení.

Hledáte skvělé hotely ve městě Almería pro svůj příští pobyt? Zde je několik fantastických možností, z nichž každá nabízí jedinečné zážitky a vynikající vybavení.

Nejnovější zpráva Spain Happy Index technologické společnosti Sonneil označila Almeríi za nejšťastnější město ve Španělsku díky teplému klimatu. Město je také chváleno pro dobré dopravní spojení, stejně jako blízkost nemocnic a letiště. Almería dosáhla 92,17 bodů.

Almería je skrytým klenotem pro golfové nadšence, kteří hledají malebná hřiště uprostřed středomořské krajiny. Díky svému celoročnímu slunci a mírnému klimatu nabízí Almería ideální podmínky pro golfová dobrodružství v kteroukoli roční dobu.

Průvodce Michelin je prestižní výroční publikace, která hodnotí restaurace po celém světě a uděluje kýžené michelinské hvězdy těm, kteří jsou považováni za výjimečné. Nápad vznikl ve Francii na počátku 20. století a od té doby se Průvodce stal celosvětovým měřítkem kulinářské dokonalosti.

Semana Santa neboli Svatý týden je významný náboženský svátek ve Španělsku, který připomíná utrpení, smrt a vzkříšení Ježíše Krista. Koná se v týdnu před velikonoční nedělí a slaví se velkolepými procesími, bohoslužbami a tradičními rituály.

Mojácar, malebná vesnice uhnízděná v kopcích Almería, se může pochlubit bohatou historií sahající tisíce let zpátky. Její strategická poloha s výhledem na Středozemní moře přitahovala osadníky již od starověku, včetně Féničanů, Římanů a Maurů, kteří zanechali stopy v její architektuře a kultuře.