Rychlodráha ve výstavbě: Almería - Murcía

19.02.2024

Výstavba rychlodráhy AVE je v plném proudu a snad se brzy dočkáme vlakového spojení mezi Almeria a Murcía, se zastávkou ve Vera a Lorca. Almería potřebuje spojení s dalšími městy Španělska jako sůl. Letiště v Almeríi stále postrádá dostatečnou frekvenci letů a na kratší vzdálenosti jsou lidé odkázáni na autobusovou dopravu, která je velmi pomalá.


V současné době je Almería spojena vlakem s Granadou

  • Vzdálenost: 109 Km
  • Doba cesty: 2 hodiny 22 minut
  • Průměrná rychlost: 46.0 km/h
  • Cena jízdenky od: 19,83 € 
  • Frekvence: 4x denně
  • Zastávky: přímé spojení 

Jízdenky online zde


Na tomto obrázku je patrné, že pobřežní města mají horší propojení s ostatními. Spojení mezi Almerií a Murcií se očividně nabízí.


Almería - Murcía

Tato linka, integrovaná do středomořského vysokorychlostního koridoru, spojí město Almería s uvedeným koridorem a také s vysokorychlostní linkou Madrid-Castilla La Mancha-Valencian Community-Region Murcia.

Tímto způsobem budou zvýhodněny železniční vztahy Almeríe s Murcií, Levante, Katalánskem, Castilla la Mancha a centrem poloostrova, čímž se začlení do celé evropské železniční sítě a zkrátí se cestovní doba.

Jako ojedinělé dílo vyniká viadukt Cadímar s délkou 1965 metrů; a tunely Sorbas o délce 7 538 metrů, které budou nejdelší v celé Andalusii a předčí tunely Abdalajís na vysokorychlostní trati Córdoba – Málaga. Jejich technická náročnost je vysoká, protože protínají důležitý masiv s vápencem.

Délka: 200km

Zastávky: 4 (Almería, Vera, Lorca, Murcía)