Cabo de Gata na koňském hřbetu

16.05.2024

Osobní zkušenost se zážitkem: 

2h jízdy na koni na pláž s průvodcem 

Vydat se na dobrodružství na koni přes ohromující krajinu přírodního parku Cabo de Gata byla výborná volba a zážitek. Cesta začala v malebné krajině okolí městečka Rodalquilar, kde jsem dychtivě nasedl na koně, připraven prozkoumat zdejší krajinu a doputovat až na nádhernou pláž Playazo.

Naše dvouhodinová jízda nás vedla údolím a po klidných stezkách a ponořila nás do přírodních krás parku. S každým krokem jsme cítili spojení s krajinou a nádhernými tvorem pode námi.

Když jsme se vydali směrem k Plazayo de Rodalquilar, krajina se před námi rozvinula a odkryla panoramatické výhledy na členité pobřeží a majestátní pevnost San Ramón. Náš odborný průvodce nás vedl volným tempem, což nám umožnilo plně ocenit krásu, která nás obklopovala.

Když jsme dorazili k nedotčeným břehům jedné z nejikoničtějších pláží Cabo de Gata, přemohla nás velkolepost scenérie. Křišťálově čisté vody, zlaté písky a tyčící se útesy vytvořily skutečně úžasnou kulisu pro naše malé koňské dobrodružství.

Tato dvouhodinová jízda na koni nebyla jen cestou přírodou – byla to cesta sebepoznání a spojení. Ať už jste zkušený jezdec nebo nováček, vřele doporučujeme prozkoumat Cabo de Gata ze sedla. Je to zážitek, na který nikdy nezapomenete.

Jste připraveni vydat se na vlastní dobrodružství na koni? Tato přibližně 2 hodinová jízda probíhá v klidném tempu na nenáročných stezkách za doprovodu odborného průvodce, který poskytuje stručný výklad jak vést koně a také o zdejších krásách. Zúčastnit se mohou jak zkušení jezdci, tak i ti bez předchozích zkušeností.

Playazo de Rodalquilar

Playazo de Rodalquilar je úžasná pláž nacházející se v přírodním parku Cabo de Gata-Níjar v provincii Almería ve Španělsku. Je známá svou nedotčenou krásou, zlatým pískem a křišťálově čistou vodou, díky čemuž je oblíbenou destinací pro návštěvníky hledající klid a přírodní prostředí.

Co odlišuje Playazo de Rodalquilar od ostatních, je jeho nedotčená a panenská příroda. Na rozdíl od některých jiných pláží v regionu zůstává Playazo de Rodalquilar relativně nerozvinuté, bez větší turistické infrastruktury a davů lidí. To umožňuje návštěvníkům zažít pocit klidu.

Pláž je obklopena členitými útesy a svahy, které poskytují dramatickou kulisu rozsáhlému pobřeží. Nabízí dostatek prostoru pro odpočinek na pláži a klidné procházky podél břehu. Klidné a čisté vody jsou také ideální pro plavání, šnorchlování a další vodní aktivity.

Playazo de Rodalquilar je navíc známé díky pevnosti San Ramón, historický hrad posazený na útesech. Zdejší panoramatické výhledy dodávají tomuto místo kouzlo a nádech historie.

Celkově lze říci, že Playazo de Rodalquilar vyniká jako nedotčená a idylická plážová destinace v přírodním parku Cabo de Gata-Níjar a nabízí návštěvníkům příležitost spojit se s přírodou a zažít klid pobřeží Středozemního moře.